Nagy az érdeklődés a játékok iránt, ezt pedig a csalók is kíméletlenül kihasználják, próbáljuk elkerülni a bajos helyzeteket.
Próbálják pénzszerzésre használni a nézők érdeklődését, ezért az olimpiához kapcsolódó, a felhasználók hitelesítési adatainak ellopására szolgáló adathalász weboldalakat elemeztek. A Kaspersky szakértői
találtak többek között olyan hamis weboldalakat, amelyek különféle olimpiai események streamelését kínálták,
vagy olyan versenyekre árultak jegyeket, amelyeken nem is lehetnek nézők, vagy különféle ajándékokat kínáltak, sőt, felbukkant az első hamis olimpiai virtuális deviza is.
Élő streamek
Tekintve, hogy a nézők a stadionok helyett online nézik majd az eseményeket, kicsit sem meglepő, hogy a szakemberek sok olyan weboldalra bukkantak, amelyek az olimpiai játékok streamelését kínálják. Ezek között vannak olyanok, amelyek a stream megtekintése előtt regisztrálásra kérik az embereket. Az ilyen adathalász oldalak esetében általános jelenség, hogy miután a felhasználó megadta a hitelesítési adatait, átirányítják egy olyan oldalra, amely különféle kártékony fájlokat terjeszt.
Amellett, hogy az ilyen fájlok révén malware kerül az eszközükre, a felhasználók még az azonosításukra alkalmas adataikat is nem megbízható kezekbe teszik. Ezt követően pedig a csalók rossz célokra használhatják fel az adatokat, vagy eladhatják azokat a dark weben.
Egyetlen nagy nyilvános esemény sem lehet teljes anélkül, hogy a csalók ne kecsegtetnének elképesztően nagyvonalú ajándékokkal. Ennek megfelelően olyan weboldalakat is találtak, amelyek az olimpia nézéséhez ideális TV megnyerésének esélyét kínálják.
Ez meglehetősen népszerű, és általában minden felhasználóból szerencsés nyertes lesz; a kiválasztottaknak csak a szállítási díjat kell megfizetniük. Talán nem is kell mondani, hogy a TV sosem érkezik meg a rászedett felhasználóhoz. További részleteket a szon.hu cikkében olvashatnak.